Historia pierścionków zaręczynowych

Jeśli potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – tradycja od wielu wieków

Sprezentowanie kobiecie pierścienia to niezwykle stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie uważa się, że to Grecy przywieźli do Europy tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wykonywano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Cennymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wtedy, gdy mężowie chcieli zademonstrować swoje pełne zaufanie do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, tymczasem materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku wieków, natomiast znamienny przyrost ich popularności daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to pierścionek z platyny z ogromnym diamentem, jednakże możliwości dowolnego dobierania rozmaitych metali i kamieni są szerokie. Poza diamentami stosuje się szafir, rubin czy szmaragd. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a nawet drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, liczby karatów, designu czy surowca, skutkiem tego każdy znajdzie śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem miłości oraz zaangażowania, dlatego jego wartość ma drugorzędne znaczenie. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Kontakt z firmą:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]