Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Więcej o kolczykach z kamieniami

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki czy wisiorki. Minerały mogą zupełnie zmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z topazami, odmienny zaś te wysadzane turkusem. Jakie pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Które Minerały wykorzystywane w warsztatach jubilerów są naturalne, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? To może zaskoczyć – przede wszystkim osoby, które nie znają się na jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto nadmienić, iż duża część surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, a różne barwy są zasługą tego typu dodatkom, jak cer czy nikiel. Poza cyrkoniami, kamieniami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo chętniej wykorzystują oczywiście minerały szlachetne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać barwy od niebieskich do czerwonych oraz bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zwykle zwiększa cenę kupna takich ozdób. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]