Rodzaje zapięć w kolczykach

Zobacz, gdzie nabyć srebrne kolczyki

Wybierając kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał, z którego są wytworzone, oraz wygląd, ale także na zapięcie. Oto krótka lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie daje spora wygodę noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednak bezproblemowy w zapinaniu, z powodu rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień używa się ich przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Obecnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w ciepłe dni, gdy nie ubieramy czapek, szali ani odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii i drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]