W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Dalsze informacje o cyrkoniach

W procesie ozdabiania ozdób artyści bardzo chętnie stosują wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii olśniewającego wyglądu, mają one ogromny wpływ na wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość wąskie grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swoim zbiorze. Istnieją naturalnie także alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się w naturalnej postaci w przyrodzie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zwykle cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, stosuje się je w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do określania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, przez posiadane cechy używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.