Wisiorki srebrne – duży wybór

Zamów srebrne zawieszki

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej reaguje również na kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.