Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Zobacz, gdzie kupić filtr minipleat

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym względem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły zawieszone oraz spaliny

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w domach, urzędach lub biurowcach doskonale zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, sierść zwierząt lub spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane standardy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących elektronikę.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Kontakt z firmą:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46