budowa domów drewnianych przeszklonych, budowa domów drewnianych przeszklonych

Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również niemałymi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy wznoszone z drewna to dzisiaj doskonały przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują również inne nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]