Budowa domów z bali – charakterystyka domów wznoszonych w technologii zrębowej

Więcej szczegółów o budowie domów z bali na http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu również pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie chętnie budowane również w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Decydując się na dom z bali, powinno się pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]