okna drewniane

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Okna drewniane zwykle kupowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest wielką zaletą tych okien. Jakie są inne kwestie, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy niż okien plastikowych?

Okna drewniane – niezwykłe piękno naturalnego surowca

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także decydować się na różne gatunki drewna, które miewają rozmaity wygląd, barwę czy też inną fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli idzie o aranżację i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być zatem świetnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia bardzo duże możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd i stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, tworząc przepiękne formy. Jedynie drewno nadaje się do odnowy zabytków, znakomicie sprawdza się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobrze wpływa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów można poza tym dodać to, iż istnieje bardzo dużo dobrych sposobów poprawiania żywotności okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest dość łatwa oraz nie szkodzi ekosystemowi. Zalety te powodują, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż produkty wytwarzane z PCV lub plastiku.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]