Kilka słów o zadaszeniach tarasowych

Chcesz zamówić zadaszenia tarasowe w Warszawie? Odwiedź tę stronę.

Masz swój dom ze sporym ogrodem i zastanawiasz się jak najlepiej zorganizować tę przestrzeń, żeby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Zamierzasz przebywać jak najwięcej godzin poza domem, nie ograniczając się tylko do ciepłych dni? Propozycją dla Ciebie jest zakup zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego wypoczynku niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – duże możliwości dostosowania rozmiaru i rodzaju poszycia

Pergole są zabudową stałą albo mobilną, innymi słowy rozkładaną i składaną w zależności od potrzeb, chociaż właściciele domów na ogół wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany obiektu tworzy kryty taras, co na ogół wyraźnie powiększa przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe osłania domowników oraz umieszczone pod nim przedmioty przed opadami oraz słońcem. Sporo dostępnych na rynku modeli pergoli tarasowych da się zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako oddzielną zabudowę zintegrowaną z przestrzenią ogrodu. Wypada napomknąć, że niektóre wzory pergoli tarasowych można założyć też w przestrzeni pomiędzy dwoma murami. Obecnie pergole tarasowe wytwarzane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole w całości zbudowane z drewna są już rzadkością.

Najnowsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych dają stosunkowo duże możliwości dobrania ich pod względem koloru i typu poszycia lub rozmiaru. Osoby niezwykle wymagające bez przeszkód znajdą również zadaszenia wyposażone w praktyczne udogodnienia, między innymi oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota to obecnie standard, choć wciąż sprzedawane są modele ustawiane ręcznie.

Jaki wybrać typ dachu pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które zdecydowały się na montaż pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – materiałowego lub lamelowego. W drugiej opcji zadaszenie skonstruowane jest z lameli, czyli “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt ustawienia lameli, regulując tym samym natężenie promieni słonecznych przenikających przez dach lub całkowicie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (na ogół jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach można całkowicie otworzyć lub zamknąć, względnie zostawić go częściowo odsłoniętym. Obie te opcje świetnie się sprawdzają, toteż wybór któregoś z tych rozwiązania jest zależny całkowicie od upodobań zamawiającego i jego indywidualnych potrzeb.

Kontakt z firmą:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]