Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

Dowiedz się, gdzie kupić podpory stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, przemyślaną strukturą oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]