Dowiedz się więcej o dźwigarach na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html
Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z kompozytu, a także wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są także potrzebne przy formowaniu stropów – wówczas ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku byłoby niewykonalne. Dźwigary sprawiają, że sufit nie opada natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?
Z jakich drzew produkowane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego istotną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu materiałów. Muszą one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak sosna, olcha, buk czy topola. Niezwykle istotne jest również odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed szkodliwym działaniem wody, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Podmioty, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują swoimi dźwigarami. Ich zakup oraz magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Szczęśliwie firmy, które sporadycznie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także pozostałych elementów szalunków.
Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]
Polecane artykuły
Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar
Systemy szalunkowe – co to jest?
Dach z blachy na rąbek stojący. Tradycyjna technologia w nowej odsłonie.