Zalety okien skrzynkowych

Jeśli potrzebujesz okien skrzynkowych drewnianych, koniecznie wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach oraz dworkach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego typu, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zaznaczyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej zakładane są także w nowszych obiektach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na czworo elementów – te górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i dawniej były wykorzystywane do wentylowania wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zbudowanych przed laty – między innymi domach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, muszą być zrobione z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę czy modrzew, ale od niedawna ich twórcy stosują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na wpływ wody, wiatru oraz ekstremalnych upałów.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]