Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym motywem, przez który na witrynę online może być założony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie ruchu na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie przesadnej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją strony w przeglądarce i tym samym przekraczają normy naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci tekstów sponsorowanych naszpikowanych sztucznymi frazami. Szerzy się także proces wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nierzetelne metody zostaną ujawnione, a to łączy się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że jeśli na stronę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie daje stuprocentowego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie renomowanym firmom.