Odnotowałeś raptowny spadek pozycji Twojej strony? Czy strona przestała też pojawiać się w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnych i wypozycjonowanych uprzednio wyrażeń? Pomimo wielu starań, domena nie poprawia swojej pozycji w Google? Powyższe objawy sugerują obciążenie strony filtrem Google.
Jak działa filtr Google
W pierwszej kolejności należy wyjaśnić czym są filtry Google. Blokada pojawia się na skutek błędnego pozycjonowania – głównie z powodu pozyskiwania linków ze złych źródeł. W takim wypadku stosowany jest filtr ręczny, a usunięcie tego rodzaju filtra trwa od 1 nawet do kilkunastu tygodni. Jeżeli jednak blokada spowodowana została np. błędem na stronie, to mamy problem z filtrem algorytmicznym i tym razem usuwanie filtra Google może trwać od kilku miesięcy do nawet roku.
Jak ściągnąć filtr ze strony?
Jedynym sposobem usuwania filtrów Google jest stworzenie listy linków kierujących do naszej strony (najlepiej zrobić to za pomocą Google Webmaster Tools), a następnie sprawdzenie, które z nich są dla naszej strony szkodliwe – proces ten usprawnią nam odpowiednie narzędzia takie jak Seo odkurzacz. Po wytypowaniu linków przeznaczonych do usunięcia z Google, należy wrzucić do Google Webmaster Tools plik disavov z listą niechcianych linków. Do wykonania wszystkich powyższych działań potrzeba sporej wiedzy i dokładności, ponieważ usunięcie dobrych linków spowoduje, iż nasza strona nie odzyska dawnej pozycji.
Kiedy należy usuwać linki z Google?
Ściągnięcie filtru blokującego domenę powinno być sprawą priorytetową. W czasie trwania blokady domena jest w stanie utracić ogromną ilość wejść, co może skutkować poważnymi stratami finansowymi, dlatego też nie powinno się czekać z uzyskaniem rady u doświadczonego specjalisty. To z tego powodu trzeba jak najszybciej przekazać problem fachowcom.
Polecane artykuły
Portale o zdrowiu i urodzie – źródło przydatnej wiedzy
PBN czyli private blog network jako element szerszej strategii marketingowej
O co chodzi z 2FA? Czemu warto korzystać z dwustopniowego uwierzytelniania?