Do czego służą instalacje teletechniczne?

Znajdź profesjonalistów, którzy wykonają instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to potężna infrastruktura posiadająca mnóstwo rozmaitych urządzeń – od najprostszych po zaawansowane technicznie. W Polsce funkcjonują profesjonalne przedsiębiorstwa, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są główne moduły instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – potężna infrastruktura

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny ASR, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, wzmacniacze kaskadowe, węzły optyczne. Na rynku znaleźć można także wzmacniacze magistralne, kable telekomunikacyjne, transmodulatory i systemy PON – GEPON. Moduły tego typu instalowane są na nieruchomościach, w obiektach publicznych i blokach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast m.in. planowaniem instalacji i wytwarzaniem poszczególnych komponentów. Instalacje teletechniczne opierają się na niezawodnych komponentach oraz profesjonalnym montażu – dlatego zalecane jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – odpowiednie rozwiązania

Niezbędne jest także, żeby instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z tego też powodu potrzebne jest doradztwo techniczne fachowych podmiotów, które zapewnią odpowiednie narzędzia a także zaproponują najwyższej klasy urządzenia dobrane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie wymagają też konserwacji, a więc niezwykle istotna jest opieka gwarancyjna. Są nią zainteresowani przede wszystkim inwestorzy budowlani.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]