Jakie właściwości ma wzmacniacz szerokopasmowy

Jeśli szukasz wzmacniacza szerokopasmowego, kliknij tutaj

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono zaprojektowane w celu wzmacniania i ustabilizowania mocy sygnałów biegnących do konkretnych odbiorników. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – wielofunkcyjne urządzenie

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują zazwyczaj w zakresie 30 Hz – 1 GHz. Świetnie filtrują rozmaite awarie emitowane najczęściej przez usługi internetowe oraz umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie umieszczone są w budynkach, aby dostarczać sygnał bezpośrednio. Zasilanie modułów odbywa się lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany wszędzie. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a obsługa sprzętu przystępna. Sprzęty te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – na przykład 129dBuV. Parametry mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od stosowanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Używa się w tym celu elementy regulowane lub wkładki JXP. Do większości modeli zaimplementowano również wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, co sprawia, że są wyjątkowo bezpieczne. Zaawansowane technicznie modele mają wbudowany profesjonalny filtr ingresu. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że moduły te są bardzo popularne i zapewniają odbiorcom świetną siłę sygnału w warunkach domowych. Dużym plusem jest także niski poziom mocy do <6W.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]