Czym jest food pairing?

Zajrzyj w to miejsce jeżeli jesteś zainteresowany food pairing

Pomimo, iż jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych kombinacji smaków, nie znaczy to, iż parowanie ze sobą produktów, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują, nie może przynieść zaskakujących i, co najistotniejsze, apetycznych wyników. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz smak miało naturalnie pojawienie się w sprzedaży niedostępnych dotąd w Polsce artykułów spożywczych oraz otwarcie się na inne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie mięsa z egzotycznych owocami rzadko już szokuje. Osoby, które zasmakowały w wyjątkowych fuzjach smaków chętnie rozpoczynają swoje próby i na własną rękę poszukują coraz to dziwniejszych połączeń. Aby te jednak dały spodziewane efekty, trzeba najpierw zaopatrzyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, aby nasze kulinarne przygody naprawdę okazały się źródłem ekscytacji i pozwalały odnaleźć nowe smakowe wrażenia, wystarczy działać zgodnie z kanonami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są jedynie wytycznymi, których należy przestrzegać, żeby aromaty zespalają się w nietuzinkową, ale harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tym mianem określa się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym mniemaniu uchodzą za zupełnie od siebie różne. Wszystkie reguły food pairingu są jednakże wnikliwie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą głównie zawartości poszczególnych składników w używanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, lecz także napojów (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing polega na bujnej fantazji i wyczuciu

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są instynkt oraz spora wyobraźnia, jednakże to nie one okazują się kluczowe. Znacznie bardziej jest istotna znajomość ilości rozmaitych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Z tej przyczyny dobrą decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – zwłaszcza, że przekazanie podstawowej wiedzy trwa w przybliżeniu kilka godzin.

Kontakt z firmą:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]