Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Jeśli ciekawi Cię pełna oferta kursu Adobe Photoshop, skieruj się na https://bit.ly/3KeaAii.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają najczęściej z profesjonalnego oprogramowania. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest sporo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został głównym softwarem game developerów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak między innymi GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami olejnymi, akwarelami lub temperą. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Digital painting – szkolenie pod okiem instruktora

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek by rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a przy tym poznać istotne metody stosowania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]