Zajęcia muzyczne i inne kreatywne zajęcia dla dzieci

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko uciecha – należycie pokierowana może pobudzać ich rozwój. Rodzice, pragnący poprawić zdolności poznawcze swoich dzieci, powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia sensoryczne – pobudzanie zdolności poznawczych i motorycznych niemowlęcia

Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to zabawy dla niemowląt, a więc dzieci nie starszych niż 13 miesięcy. Okres ten jest ogromnie ważny dla malucha, albowiem zachodzi wtedy jego nader silny rozwój psychiczny i fizyczny. Na skutek doznań sensorycznych w mózgu niemowlaka wytwarzają się w tym czasie miliony nowych połączeń pomiędzy neuronami. Z tej przyczyny trzeba dostarczyć o jak najwięcej ciekawych atrakcji, które będą oddziaływać pożytecznie na rozwój niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla dzieci organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca i tych powyżej 7 miesiąca życia. Z uwagi na fakt, że przeznaczone są dla niezmiernie małych dzieci, trwają mniej więcej 60 minut, które dzielone są na fazy zabawy oraz wypoczynku. W ciągu zajęć maluchy angażowane są w szereg aktywności, które stymulują ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności ruchowe i porozumiewania się.

Zajęcia sensoryczne z dźwiękiem

Muzyka jest jednym z korzystnie oddziałujących na rozwój dziecka bodźców. Podczas gry na najrozmaitszych instrumentach, tak młodsze, jak i kilkuletnie dzieci, kształtują czułość na piękno oraz imaginację, uczą się także zrozumienia tempa. Kontakt z muzyką we wczesnym wieku poprawia umiejętności kognitywne maluchów, co w rezultacie może być przyczyną szybszego opanowania zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to także wspaniała zabawa w towarzystwie rówieśników. W czasie zabaw z muzyką wyzwalane są dźwięki na niskim poziomie głośności. Pod okiem wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, że dźwięki można tworzyć też za sprawą najróżniejszych obiektów.