Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Internetowa wymiana walut - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie nadal działają sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko zmieniającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać waluty obce bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez banki i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez nabywcę dniu lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz ogromną wolność w rozporządzaniu własnymi funduszami. Korzystają z nich również osoby zatrudnione lub studiujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednakże zanim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.