Kredyt bez historii kredytowej – co to jest?

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Jest bardzo wielka grupa Polaków, którzy nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki najczęściej mają odrębne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich udzielenia. Można jednakże wymienić ogólne warunki, określające fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania. Na szczególne trudności muszą być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studenci i kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im udzielony, powinni być pogodzeni także renciści. Oczywiście kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank ma mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Znakomitym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.