Monety bulionowe – srebro jako alternatywa dla inwestycji w złoto

Kup monety srebrne.

Monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób chcących inwestować swoje pieniądze w kruszce. Nie ulega wątpliwości, iż najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej krajów wybija monety bulionowe ze srebra, które błyskawicznie zdobyły zagorzałych zwolenników, przede wszystkim pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro jako pewna opcja dla inwestorów

Można powiedzieć, że srebrne monety bulionowe są zasadniczo nowością na rynku inwestycyjnym. Wybijane są przez mennice kilku krajów, i to dopiero od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Kanadzie, w Meksyku oraz w Chinach). Chociaż znane są inwestorom już od prawie 50 lat, ich oferta nie jest jeszcze tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednakże idealnym wyborem dla osób pragnących zdywersyfikować swoje oszczędności, a które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w złoto bądź platynę lub które boją inwestycji w nieco kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiego powodu monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze dostrzegalnie przekracza koszt metalu szlachetnego, z którego powstały. Ma na to wpływ głównie pełny wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia numizmatu (tj. opracowanie przez artystę unikatowego projektu i wykonanie odpowiednich sztanc). Nie bez znaczenia jest dodatkowo to, iż monety kolekcjonerskie dostępne są w ograniczanej liczbie sztuk, co od razu potęguje na nie popyt. Nie oznacza to jednak, iż z czasem ich wartość będzie stopniowo rosnąć! Należy mieć świadomość, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek okazu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile zechce je nabyć przyszły kupiec. Z kolei srebrne monety bulionowe pozbawione są wymiaru numizmatycznego (nie mają określonego nakładu, a ich wizerunek odświeżany jest nadzwyczaj rzadko), dlatego ich wartość silnie związana jest z ceną rynkową srebra.

Srebro bulionowe – monety nie tylko o nominale 1 uncji trojańskiej

Srebro jest tanim kruszcem, skutkiem tego monety lokacyjne z tego metalu z rzadka wybijane są w nominale mniejszym niż 31,1 g, czyli 1 uncja trojańska. I chociaż waga 1 uncji oraz próba srebra .999 to właściwie norma dla tych monet, u resellerów dostaniemy także monety ważące 3 oz, 5 oz, a nawet 0,5 kg. W rodzimych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu zamówimy popularne na całym globie Kangury z Australii, Britannie z Wielkiej Brytanii czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nieprzeciętnym nominale 1,5 €.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]