Co to jest mass collect?

Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest właściwie dość prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszystkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych omyłek nieraz wynikających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla firm obsługujących około 100 faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i kilka banków spółdzielczych) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, również takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż 100 faktur. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]