Srebrne i złote monety okolicznościowe – inwestycja i hobby w jednym

Potrzebujesz numizmatu? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Bilon to nie tylko pieniądz, ale też przedmiot westchnień kolekcjonerów na całym świecie. Numizmatyka, stanowiąca pierwotnie dyscypliną nauki analizującą medale, monety a potem również papierowe banknoty, z biegiem lat przerodziła się w cenione hobby. Wielu numizmatyków traktuje natomiast zbieranie monet jako pomysł na inwestycję pieniędzy w mienie, mogące w przyszłości dać niebagatelny zysk. Perfekcyjnie skorzystały z tego duże i małe mennice, każdego roku wybijające tysiące oszałamiających monet kolekcjonerskich ze srebra oraz złota.

Numizmat jako dobra lokata – złote i srebrne monety okolicznościowe

Bodźców, dla których numizmatycy gromadzą banknoty oraz monety może być sporo. Poniektórzy koncentrują się na monetach okolicznościowych emitowanych w związku z obchodami rocznicy istotnego wydarzenia historycznego lub urodzin czy też śmierci cenionej osobistości ze sfery nauki albo polityki. Inni fascynują się pieniędzmi, w wyniku czego zbierają środki płatnicze przeróżnych krajów. Trzecia grupa poszukują monet, których rewers przedstawia określony motyw, przykładowo związany z zwierzętami albo mitycznymi bożkami. Jest jednak grupa hobbystów, która nie kupuje numizmatów wybijanych w sporych nakładach z miedzi, niklu oraz mosiądzu, a która poszukuje monet kolekcjonerskich ze szlachetnych kruszców, przeważnie ze srebra oraz złota. Rzecz jasna, tego typu monety numizmatyczne już w chwili emisji są kilkukrotnie droższe aniżeli normalne monety okolicznościowe, ale trzeba mieć na uwadze, że ich nabycie bywa dochodową lokatą. Po upływie czasu wartość złotych i srebrnych numizmatów nieraz dostrzegalnie wzrasta, nie tylko ze względu na ograniczaną liczbę konkretnego wzoru, ale również ze względu na możliwy wzrost wartości kruszcu, którego są one wybite.

Srebrne oraz złoteolskie monety kolekcjonerskie

Kolekcjonerzy koncentrujący się przede wszystkim na monetach wybijanych w Polsce nie mogą skarżyć się na niedobór atrakcyjnych okazów do kupienia. Tylko w ostatnich kilkunastu latach Mennica Polska wypuściła takie monety jak np. seria Wielcy polscy ekonomiści z wizerunkami m.in. Stanisława Głąbińskiego i Romana Rybarskiego oraz 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej. Większość monet numizmatycznych emitowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty z nominałem 10 zł. Ich koszt, zależnie od wagi, rocznika emisji i nakładu, waha się od 100 do około 300 zł. Srebrne i złote numizmaty zamknięte są na ogół w kapslu bądź sprzedawane w holderze.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]