Nawet firmy, które notują duże zyski, nie zawsze dysponują środkami wystarczającymi do finansowania swoich przedsięwzięć. Gdy na przykład potrzebne jest zaangażowanie dużej sumy na zakup nowego sprzętu bądź modernizację, może się okazać, że nawet olbrzymie, prężnie działające przedsiębiorstwo posiada kapitał nie tyle w postaci środków na koncie, ale ulokowany w majątku firmy. W takich sytuacjach niezastąpiony jest kredyt inwestycyjny, jaki oferuje duża część banków.
Kiedy przydaje się kredyt inwestycyjny?
Oferta takich kredytów dedykowana jest dla firm, które pragną wdrożyć w swej działalności zmiany mające na celu powiększenie majątku podmiotu. Przedsięwzięcia tego typu, które określa się pojemnym mianem inwestycji, mogą być wszelakie: wdrożenie nowocześniejszych technologii, wznoszenie obiektów czy kupno nowych maszyn. Zwykle na przedsięwzięcia tego rodzaju konieczne są relatywnie wysokie kwoty, lecz większość banków chętna jest dawać tego rodzaju kredyty na długi okres spłaty oraz z korzystnym okresem karencji. Rozeznanie się jednak w dostępnych propozycjach banków może być trudne i zająć wiele czasu, zaś w biznesie czas to zyski. Realizację tego zadania lepiej więc powierzyć fachowemu doradcy finansowemu, który szybko znajdzie najkorzystniejszą opcję.
Korzystaj z usług doradcy, chcąc zaciągnąć kredyty inwestycyjne?
Skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika w kredytowaniu na pewno pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i sił. Przede wszystkim jednak można mieć pewność, że specjalista, który posiada rozległą wiedzę na temat ofert wielu banków i ich szczegółowych warunków, dobierze ofertę najlepszą dla danego przedsiębiorcy. Analizując wszystkie detale, pośrednik znajdzie dla klienta kredyt inwestycyjny, który będzie najodpowiedniejszy dla jego potrzeb, warunków finansowych i możliwości spłaty. Pomaga mu w tym doświadczenie i znakomite zorientowanie w mechanizmach działania banków, a to cechy, jakimi nawet najbardziej wytrawni przedsiębiorcy rzadko dysponują.
Polecane artykuły
Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe
Rozliczenie VAT metodą kasową – na czym to polega i kto może skorzystać?
Podstawowe informacje o systemie rozliczeń SWIFT