Sztabki srebra – pomysł na inwestycje na każdą kieszeń

Sprawdź srebro sztabki na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od zawsze uważa się, iż inwestowanie w metale szlachetne jest dobrą strategią lokowania środków finansowych, która z czasem daje wymierny dochód. Najpopularniejszym aktualnie kruszcem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, jednak w ostatnim czasie srebro przestało być widziane zaledwie jako metal przemysłowy i znów cieszy się popularnością wśród coraz większej grupy inwestorów, zarówno tych z pokaźnym, jak i skromniejszym potencjałem finansowym.

Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w różnorodnych branżach przemysłu

Srebro pojawia się w złożach 17 razy częściej od złota, trzeba natomiast zaakcentować, iż jego cena w porównaniu do ceny złota nie manifestuje tej zależności i stale jest zauważalnie niższa. Nabycie srebra jest jednak trafną propozycją dla inwestorów, którzy pragną urozmaicić swój portfel, a którzy nie dysponują kapitału pozwalających na zakup sporych zasobów złota. Wypada jednakże pamiętać, iż z powodu swoich cechy, srebro jest szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu co skutkuje tym, że jego wartość mocniej reaguje na problemy pojawiające się w gospodarce. Można to zresztą spostrzec przeglądając historię jego ceny z ostatnich 20-30 lat. Z tego też powodu lokata pieniędzy w srebro obarczona jest wyższym prawdopodobieństwem strat, zatem zalecana jest osobom świadomym prognozowanej i aktualnej sytuacji na rynku kruszców. Niemniej jednak przypuszczać, iż popyt na srebro nieustannie będzie się utrzymywał, a wraz z postępującym rozkwitem elektroniki, fotowoltaiki i medycyny, w których srebro jest szeroko używane, a także nieprzerwanej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego wartość będzie systematycznie się podnosić.

Sztabka srebra – kupić dużą czy małą?

Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach wybijane jest w różnych wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela, pozwalającego sprzedaż w razie potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem również najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o wadze uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Naturalnie, jeżeli zamówimy sztabkę o większej wadze, tak naprawdę wydamy na kruszec mniej, warto aczkolwiek pamiętać, iż nie da się podzielić sztabki i w razie konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają służyć też jako zabezpieczenie finansowe na “czarną godzinę”, warto rozważyć zakup sztabek o różnych wagach, aby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile naprawdę potrzeba. Można także zainwestować w odpowiednio droższe srebrne combibary, to znaczy złączone sztabki srebra o wadze 1 g dające się łatwo rozłączyć. Słabym punktem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż i nabycie obarczone są VAT-em.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]