czapsy, sztylpy skórzane

Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]