Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Znajdź klaser na banknoty.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko radość ze znajdowania i kupna kolejnych okazów, ale też uczucie spełnienia z ich układania i podziwiania. Zdobyte numizmaty powinny tym samym znaleźć się w praktycznych klaserach lub albumach, za pomocą których łatwo będzie można je oglądać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klasery na monety – w dalszym ciągu najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

Numizmatycy mają szeroki wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, iż pozwalają w prosty sposób klasyfikować monety konkretnego typu. Pamiętajmy jednakże, że część albumów na monety nie posiada wewnątrz kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do rodzaju gromadzonych banknotów lub monet. Swoboda wypinania i wpinania kart jest ogromnym usprawnieniem przy segregowaniu okazów podług osobistego uznania – można przenosić je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza ryzyko zarysowania numizmatów lub uszkodzenia banknotów. Poza tym, dysponując niezbyt okazałym zbiorem, w jednym albumie można pomieścić monety o różnorodnych średnicach, należy tylko kupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, iż często wyglądają jak książki lub albumy ze zdjęciami rodzinnymi, dzięki czemu łatwo ukryć je na półce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez przeszkód także monety w kapslach

Specjaliści zalecają, żeby w stronach klaserów wykonanych z plastiku trzymać powszechniejsze monety, które nie posiadają już stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom pełnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie bądź te wybite z ze złota i srebra powinno się wpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w klaserze, bowiem wielu producentów posiada w ofercie strony do albumów, w które bez trudu można wsunąć monety w tekturowych holderach lub w kapslach.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]