Atuty rolet okiennych dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To też świetny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde nowoczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.