Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Zamów bryczesy do jazdy konnej

Jazda na koniu wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z materiałów wysokiej jakości – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów dających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje także łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]