Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz okiennice ozdobne.

Projektując wystrój pomieszczenia, sporadycznie poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc firanki i zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome i można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Wykonuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, a także PCV. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się najczęściej na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się również na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Shuttersy nadają wnętrzom nadzwyczaj szykowny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne miesiące hamować nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie przeszkód, aby zainstalować je na większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada dodatkowo zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze zwierzaków, które mogłyby wplątać się dyndające sznurki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]