Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady zastosowania.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można zastosować również w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż doskonale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale również wygodne. Dowolność wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże również z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters tworzą efektywną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]