Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Znajdź lampę solną.

Nieduże ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a niekiedy nabywamy impulsywnie, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie się prezentują i bez trudu dobierzemy je do wystroju domu, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, dlatego że nie ma brył solnych o identycznych kształtach oraz siatce krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład piramidy albo kuli.

Lampa solna – dzięki niej szybciej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają te lampy, jest przyjemne i kojące, zatem zaleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, ponieważ przy nich można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]