Impregnaty do drewna na zewnątrz – zastosowanie

Więcej informacji o wosku do mebli.

Środki do konserwacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto ochronić nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie używany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej odporny na eksploatację i zniszczenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie wosków i olejów.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]