Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Jeśli chcesz kupić drukarkę 3D Kraków, skieruj się tu

W ofercie firmy CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz maszyny. Ocenia się, że stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony aż o 90%. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy usług i urządzeń, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową i bezproblemową obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można szybko wydrukować jednakowe makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w najrozmaitszych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i dokładny, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie tworzą się wypaczenia.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]