Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zasłaniania okien używamy zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy także wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym miejscu możemy skompletować pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ produkowane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z tworzywa nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jakich błędów się wystrzegać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.