Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz toczek do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]