Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Znajdź kawę w kapsułkach.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w świetne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. W tej chwili do większości popularnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić pasujące kapsułki.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]