Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Zobacz, gdzie kupić kontenery

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, a także rozebrane elementy okien i drzwi – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]