Maski do włosów – chroń włosy przed szkodliwymi czynnikami

Więcej szczegółów o maskach do włosów.

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Jednakowo szkodliwe bywa spanie z mokrymi włosami, farbowanie, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków lub stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Maski nawilżające do włosów a odżywki – co je różni

Maski do włosów zapewniają dużo intensywniejszą odbudowę aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej także zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb włosów oraz skóry, należy je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, silikony, jak również wszelkiego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]