Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Dowiedz się więcej o mopie do podłogi na http://bit.ly/2M7yPB2

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najlepsze?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie czyszczenia wielkich powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]