Przechowywanie i transport odpadów – kontenery stalowe

Sprawdź, gdzie kupić pojemnik na śmieci metalowy

Nie wszystkie śmieci mogą być wyrzucane do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które są generowane w czasie wszelkiego typu prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów industrialnych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć problemy związane z przechowywaniem oraz przewozem śmieci. Żeby się przed nimi ustrzec, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – rodzaje

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania oraz przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są również kontenery uszczelniane, które znakomicie zdają egzamin przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Proces ich załadunku ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są różne podmioty. Pośród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem piwnic i strychów, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Odnajmują je one klientom, a po zapełnieniu transportują do miejsca legalnego ich magazynowania lub utylizacji.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]