Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Dowiedz się, gdzie kupić rynnę metalową.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie części je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – co kupić?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – m. in z metalu plastiku. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania należy więc przedyskutować z profesjonalistą.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08