Tablica magnetyczna – użyj jej w biurze lub w mieszkaniu

Tablice szkolne łączymy zazwyczaj z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy usiłowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są obecnie chętnie wykorzystywane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i procedury. Atutem takich tablic jest głównie to, iż do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która nigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.