Czy warto zapisać się na kurs górski?

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta kursu górskiego, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niesamowite, ale też niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy wczasowicze masowo odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy kochają góry i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, by pozyskać niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są niezbędne w razie różnych niebezpiecznych sytuacji. Kurs omawia dodatkowo reguły właściwego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada kilkunastoletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają sześciu osób. To sprawia, że zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]