Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak poważnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to świetna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet Europy. Rafting na Dunajcu to również doskonała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ trasa bogata w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.