Tenis dla dzieci Kraków - ta niezwykła oferta każdego usatysfakcjonuje

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad ciekawym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta posiada ważne cechy oraz właściwości i to na ich bazie dopasowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Kontakt z firmą:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]