Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Zajrzyj tu, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta aktywnych wypraw.

Istnieją dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne szykują interesujące propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – dlaczego warto?

Aktywne wycieczki to sumiennie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać różne regiony naszego kraju oraz świata od całkowicie innej strony. Plan takich wypraw jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie zazna z pozycji komfortowego fotela na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to też pierwszorzędna szansa, aby przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje, ponieważ w wielu przypadkach łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania reguł przetrwania na danym obszarze. W czasie wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w razie lawiny. Warto także dodać, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz ciekawe regiony

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie również podczas wyprawy w Himalaje lub do Namibii.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]