Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wycieczki w Alpy? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Entuzjaści gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne góry Europy. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najbardziej znane wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o pokonaniu których marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Dom – 4545 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz podnosić swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest kilka interesujących propozycji skierowanych do miłośników gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już umiejętność jazdy na nartach i mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk głównie na aspekcie szkoleniowym, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę podstaw bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, najczęściej 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doznaniem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]